Usługi prawne

Kancelaria adwokacka „Szymański & Kornalewicz” z powodzeniem od wielu lat reprezentuje swoich klientów przed sądami, organami wymiaru sprawiedliwości i organami administracji publicznej, w szczególności w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych, gospodarczych i administracyjnych.

Prawo Karne

Odszkodowania

Ochrona dóbr osobistych

Spadki

Umowy

Sprawy rodzinne

Obsługa firm i instytucji

Sprawdź, co jeszcze robimy…

Prawo Karne.

Nasza Kancelaria posiada bogate i wieloletnie doświadczenie w skutecznym prowadzeniu spraw karnych. Zaufanie klientów i silną pozycję na rynku tego typu usług zyskaliśmy świadcząc niezwłoczną i kompleksową pomoc na terenie całego kraju bezpośrednio po zatrzymaniu podejrzanego, aż do czasu zakończenia postępowania karnego. Kancelaria reprezentuje oskarżonych zarówno w sprawach o popełnienie występków, jak i w wielowątkowych trudnych sprawach kryminalnych. Zajmujemy się również ochroną osób pokrzywdzonych przestępstwem i ich rodzin reprezentując ich interesy w dochodzeniu sprawiedliwości przed sądem. Renoma w prowadzeniu spraw karnych sprawiła, że powierzano nam obronę w wielu „głośnych” procesach karnych.

"Został oskarżony za noszenie koszulki z napisem "J... PiS". Sąd go uniewinnił"
wiadomosci.onet.pl, 18.01.2024 r.
"Wiktoria krzyczała na Andrzeja Dudę. Jest decyzja sądu"
Fakt.pl, 14.12.2021 r.
"Prokurator musi wrócić do gorzowskiego szpitala"
Gazeta Wyborcza, 31.01.2012 r.
"Sąd trzymał w areszcie ciężko chorego Holendra"
Gazeta Lubuska, 12.10.2008 r.
"Szymański broni żołnierza z Afganistanu"
Gazeta Wyborcza, 28.12.2007 r.
"Krzysztof Seweryn Szymański, adwokat, obrońca w sprawie Nangar Khel"
Radio Zachód, 16.03.2012 r.
"Zbieranie materiału do reportażu to pomówienie?"
Gazeta Wyborcza, 12.02.2007 r.
"Lubuski gangster namierzony w Toruniu"
Gazeta Wyborcza, 15.06.2003 r.
"Syn przeciwnika doktora T. bada jego sprawę"
Gazeta WyGazeta Wyborcza, 25.08.2008 r.
"Politolog Marek Trojanowski wróci do pracy?"
Gazeta Wyborcza, 15.02.2008 r.
"W sprawie śmierci 6-latka oskarżone matka i lekarka"
Gazeta Wyborcza, 26.09.2014 r.
"Drugi dzień rozprawy apelacyjnej Jędrzejczaka"
Gazeta Lubuska, 21.06.2012 r.
"Kto sprawcą śmierci Michała? Sąd odroczył sprawę"
Gazeta Wyborcza, 15.01.2015 r.
"Mowy końcowe w głośnym procesie. Pijak z forda zabił Michała na pasach. Czy będzie srogo ukarany?"
Fakt, 12.03.2015 r.
"Spowodowała nieumyślnie wypadek. Wyrok zapadnie za tydzień"
GP.24.pl, 13.10.2013 r.
"Kasjerka okradła klientów SKOK. Kto ludziom odda pieniądze?"
GP.24.pl, 13.10.2013 r.
"Burmistrz dostał od strażaków z armatki, zalał się krwią. Głupi żart?"
Tvn24.pl, 27.06.2017 r.
"Łzy burmistrza w sądzie"
regionalna.pl, 08.11.2019 r.

Odszkodowania.

Kancelaria adwokacka „Szymański & Kornalewicz” specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń o naprawienie szkód wyrządzonych w mieniu i na osobie. Skutecznie dochodzimy wysokich odszkodowań z tytułu błędów medycznych, wypadków komunikacyjnych, czy wypadków przy pracy, z tytułu naruszenia praw autorskich, czy wreszcie odszkodowań z tytułu nienależnie zrealizowanych kontraktów. W tym zakresie zyskaliśmy miano „adwokatów trudnych spraw”, ponieważ powierzano nam sprawy nietypowe i skomplikowane dotyczące osób nierzadko dotkniętych ciężkim kalectwem, czy śmiercią najbliższych.

"Kelnerka poparzyła dziecko wrzątkiem. Jest wyrok."
Gazeta Lubuska, 19.11.2015 r.
"Pan Alfons przeżył szok! Lekarze ukradli mi 5 cm nogi"
wszystko-o-wszystkim.life, 28.08.2019 r.
"Zaniżanie odszkodowań komunikacyjnych"
businessandbeauty.pl, 02.2015 r.

Ochrona dóbr osobistych.

Szczególną dziedziną prawa, w której specjalizuje się kancelaria „Szymański & Kornalewicz” jest szeroko pojęta ochrona dóbr osobistych. Od wielu lat skutecznie chronimy osoby i firmy, których dobre imię, czy wizerunek zostały bezprawnie naruszone. Likwidujemy skutki pomówień, zarówno anonimowych internautów, jak i przede wszystkim zawartych w publikacjach prasowych, radiowych, telewizyjnych, w tym usuwamy oczerniające wpisy w Internecie, uzyskujemy publikacje stosownych przeprosin i sprostowań oraz należne odszkodowania. Zdobyte doświadczenie i sukcesy na tym tle sprawiły, iż zyskaliśmy zaufanie osób, których dobra osobiste są szczególnie cenne, w tym osób powszechnie znanych, pokrzywdzonych publikacjami medialnymi, czy kandydatów w wyborach powszechnych poszkodowanych nieuczciwą agitacją wyborczą.

"Zielonogórski adwokat wywalczył dla Maxa Kolonki od "Faktu" 50 tysięcy złotych"
Gazeta Lubuska, 26.06.2010 r.
"Krzysztof Szymański walczy z tabloidami"
Gazeta Lubuska, 6.09.2010 r.
"Rutkowski przeprosi za kłamstwa"
Gazeta Wyborcza, 9.11.2004 r.
"Ochrona dóbr osobistych"
Business & Beauty, 11.2010 r.
"Bezwzględny atak za brak sympatii do PiS. Jest wyrok"
Fakt, 15.11.2018 r.

Spadki.

Pomagamy przeprowadzić wszelkie sprawy związane z postępowaniem spadkowym, począwszy od stwierdzenia nabyci spadku po zmarłym, aż do momentu jego podziału. Zajmujemy się również unieważnianiem testamentów oraz sprawami o należny zachowek.

Umowy.

Świadczymy kompleksową pomoc w zakresie zawierania i realizacji umów. Pomagamy w przygotowaniu stosownych projektów dokumentów, jak również realizujemy roszczenia związane z nienależytym wykonaniem zobowiązań, w szczególności z tytułu umów o roboty budowlane, sprzedaży, najmu i dzierżawy, czy umów zlecenia usług.

"Zapadł znaczący wyrok. Getin Bank przegrał z agentką nieruchomości"
gorzow.tvp.pl, 7.11.2019 r.

Sprawy rodzinne.

Kancelaria zajmuje się kompleksową pomocą w sprawach rodzinnych. Pomagamy w przeprowadzaniu rozwodów, spraw o alimenty i kontakty z dzieckiem. Doradzamy w sprawach o podział majątku małżeńskiego, w tym pomagamy w dokonaniu tego podziału zarówno w sposób polubowny, jak i przed sądem.

Obsługa firm i instytucji.

Kancelaria „Szymański & Kornalewicz” dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem wspierając przedsiębiorców i instytucje publiczne, które od wielu lat są otaczane przez nas ochroną prawną. Sprawne i kompleksowe świadczenie tego typu usług sprawiło, że po naszą pomoc sięgały nie tylko małe i średnie firmy, ale także tacy liderzy na rynku, jak „Dębowa Polska”. Z kolei fachowość i rzetelność obsługi biznesu spowodowała, że zaufali nam partnerzy instytucjonalni. Tym samym z powodzeniem świadczyliśmy pomoc prawną dla jednostek samorządu terytorialnego, takich jak Żary, Krosno Odrzańskie, Zbąszynek, Zbąszyń, Lubrza, czy wreszcie Województwo Lubuskie, na zlecenie którego obsługujemy Europejski Fundusz Społeczny, skomercjalizowaliśmy Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim i utworzyliśmy Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

"Na spółkę jeszcze poczekamy. Papiery gotowe, ale nie wiadomo, ile szpital jest wart"
Gazeta Wyborcza, 2.04.2013 r.
"Sąd uchyla decyzję w sprawie powołania prezesa WFOŚiGW"
lubuskie.pl, 13.04.2018 r.

Sprawdź, co jeszcze robimy…

Nasza Kancelaria posiada wieloosobowy zespół doświadczonych prawników, dzięki czemu jesteśmy w stanie pomóc w każdej, najbardziej skomplikowanej, czy też zindywidualizowanej sprawie. Przedstaw Nam swój nietypowy problem, a My znajdziemy jego rozwiązanie.

Zapraszamy do kontaktu